מעקף

מעקף

 

מעקף הוא כתב עת מקוון העוסק בצורות אמנותיות שונות שיש בהן נוכחות פרפורמטיבית של אמן – מחול, תיאטרון, מיצג ואמנות פלסטית, בדגש על אמנות המתקיימת בתפרים שבין סוגי מדיום שונים. מעקף פועל שלא למטרות רווח והוא אינו שואף לעסוק במיון, שיווק או ביקורת מופעים, כי אם לעורר השראה, להעלות שאלות ובעיקר ליצור תרבות שיח. מעקף מבקש לבחון באופן פתוח ודינמי את הזיקה בין עשייה אמנותית לבין תופעות תרבותיות וחברתיות עכשוויות. מעקף משקיף על היצירה המקומית והבינלאומית, תוך שהוא מדגיש בכל גיליון נושא או מושג מרכזי המשמש כציר לחשיבה רלוונטית אודות השדה. בכל גיליון מתפרסמים ראיונות ומאמרים מקוריים שנכתבו במיוחד עבור כתב העת.

מעקף פועל מאז 2010, אז נוצר מתוך הפער בין מידת העשייה לבין מידת השיח המתקיים לצידה. הוא נוסד כיוזמה עצמאית של אמנים וחבר לביה"ס לתיאטרון חזותי, לאורה של תפיסת העולם האמנותית הבינתחומית והנסיונית המשותפת לשני הגופים. לצד המדורים הקבועים המהווים פלטפורמה לדיון אסתטי וביקורתי, מעקף מציע ערוץ תקשורת פתוח ליוצרים, למבצעים ולצופים ומספק גם מידע פרקטי שוטף. בנוסף, מעקף יוזם ומפיק מפגשי שיח ושיתופי פעולה עם גופים אחרים בעלי מוטיבציה דומה.

אנחנו מזמינים את הקוראים לעיין גם בגיליונות הקודמים, להעלות נושאים עבור הגיליונות הבאים, לכתוב לנו ובכלל – להיות חלק מהעשייה.

מערכת מעקף

מייסד: רן בראון

עורכים: ליאור אביצור, רן בראון

חברי מערכת מייסדים: גיא גוטמן, ירון דוד, ענבל יעקובי, הלל קוגן

חברי מערכת נוכחיים: תמוז בינשטוק, גיא גוטמן

גופים תומכים

ביה"ס לתיאטרון חזותי הוא שותף מלא להקמתו של מעקף, והוא מאפשר את קיומו תוך שמירה על עצמאותו התוכנית והאמנותית של כתב העת. סטודיו השכונה נתן את חסותו לעיצוב כתב העת בראשית הדרך. מאז 2012 מעקף נתמך על ידי מועצת הפיס לתרבות ולאמנות, ובנוסף מגייס תרומות לפרויקטים שונים.